Цікаві факти про кімнатні рослини. Прості поради за доглядом

  • Міф №1. Пересадити куплену рослину потрібно якомога швидше.

Після покупки рослини бажано зробити пересадку, тому що субстрат, який йшов вже в горщику, там де знаходиться рослина, наврядче буде сприяти її росту. Будь-який переїзд для рослини – серйозний стрес, вона як і всі створіння потребує адаптації до нового висвітлення, температури, вологості повітря і навіть орієнтації по відношенню до вікна.

  • Міф № 2. Місце рослин – на підвіконні.

Деякі види кімнатних рослин не дуже амбіціозні за своїм місцем знаходженням. Досить згрупувати рослини за ступенем бажаної освітленості, оцінити освітлення в окремих зонах і можна сміливо розширювати площу зелених насаджень в інтер’єрі. Але не забувайте, про «зимовий режим», коли рослини віддадуть перевагу переміщенні ближче до вікна.

  • Міф № 3. Рясний полив завжди на благо рослині.

З поливами краще бути обережними і трішки не доливати воду, ніж переливати з надлишком. Уникнути вогкості і ризику загнивання можливо тільки перевіряючи ступінь висихання субстрату між водними процедурами, або використовуючи спеціальні індикатори.

  • Міф № 4. Щедрі підкормки – кращі друзі. 

Чим більше добрив, тим краще зростання і цвітіння рослин. Здавалося б, в цьому твердженні немає нічого суперечливого.
   Органіку “у вигляді добрив тривалої дії” – краще не брати до уваги, тому що може привести до серйозного порушення росту.

  • Міф № 5. Рослини можуть бути ворогом одне для одного.

На середню кімнату в 15 квадратів потрібно не менше 3-х кімнатних дорослих культур. А якщо вони запилені, запущені і не отримують належної уваги, то їх листя просто перетворюються в притулок алергенів і бруду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *