Як доглядати за кімнатними рослинами взимку. Правила поливу

Що потрібно пам’ятати при поливі взимку?

  • не допускати різких переходів від посухи до великої кількості вологи;
  • використовувати воду кімнатної температури, але не холодну;
  • не залишати на довгий час надлишок води в піддоні (інакше коріння зогниє)

Частота поливу залежить від видових особливостей рослини.

Бувають ситуації, коли вологість грунту неможливо визначити. Якщо земляний ком сухий – то це не значить, що це саме так. Для точності можна перевірити пальцем, або дерев’яною паличкою помістивши на 2 см в землю.

Якщо грунт дійсно сухий, то потрібно полити, а якщо вологий, то почекати, навіть якщо пройшов тиждень з попереднього поливу. Взимку це важливо.

  1.  У деяких рослин грунт повинен бути постійно зволожений (осока, папірус, алоказія, циперус і інші рослини, які в природі ростуть по берегах річок і озер, в болотистій місцевості);
  2. Види з помірною потребою у волозі поливати тільки тоді, коли грунт просохне на глибину 2-3 см (сюди входять цитрусові, фікус, пальма, традесканція, монстера, папороть і багато інших);
  3. Види з низькою потребою у волозі поливати тільки після повного висихання землі в горщику (кактуси, толстянка, алоє, каланхоє, пеларгонія, молочай, агава, хойя).

Якщо Ви при регулярному поливі помічаєте, що у рослини в’януть і випадають листя та присутній неприємний запах від грунту – це означає, що був перелив і занадто вологи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *